Dzień Edukacji Narodowej został uczczony w PSP nr 30 w Opolu uroczystym apelem, na którym uczniowie klasy 7 i 8 recytowali i czytali poezję Zbigniewa Herberta – Antoni Fijałkowski klasa 8, Edwarda Stachury – Antonina Góral klasa 7. Prezentowali własną twórczość poetycką – Jakub Kasperkiewicz klasa 7 oraz Bartosz Kolan klasa 4. Poezja przeplatana była wspaniałymi utworami muzycznymi wykonanymi przez Aleksandrę Mrocheńz klasy 6 oraz Dawida Malika z klasy 4, który z lekkością przedstawił na keyboardzie „Piosenkę Kanadyjską” i „Piosenkę Szwajcarską” oraz zakończył uroczystość wspaniałym wykonaniem kontredansa na wiolonczeli.

Na uroczystości pojawili się nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie i przedstawiciele Rady Rodziców PSP nr 30, którzy usłyszeli od uczniów wiele ciepłych słów, podziękowań i nadziei na osiąganie wspólnych celów. Pani dyrektor Izabela Łapaj podziękowała wszystkim pracownikom za wytężoną pracę z młodzieżą, pracę, w której jest zawsze pasja,chęć rozwijania młodego człowieka i niesienia mu wsparcia. Dyrektor gratulowała również uczniom – ich  talentów, zaangażowania i sukcesów – które odnoszą i będą odnosili w przyszłości, między innymi dzięki szkole i nauczycielom.

Ostatnim akcentem uroczystości był wspólny taniec na placu szkolnym gdzie nauczyciele i uczniowie, w przepięknym jesiennym słońcu, razem wykonali „Belgijkę”.