Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele!

To była 9 edycja Szlachetnej Paczki w naszej szkole. Dzięki Państwa dobroci i niesamowitej hojności  oraz niesamowitego zaangażowania uczniów spełniliśmy wszystkie marzenia wybranej przez nas rodziny. W sobotę zawiozłyśmy 50 pięknych paczek do pani Kornelii i Maciusia. To był prawdziwy weekend cudów. Bardzo żałujemy ,że nie mogliście  osobiście w tym wzruszającym momencie uczestniczyć, bo to o się działo w   mieszkaniu pani Kornelii to było czyste szaleństwo. Nie było osoby, która potrafiła powstrzymać się od łez. Gdy wracałyśmy samochodem do domu radość mieszała się ze wzruszeniem. Tak naprawdę nie ma słów, które opisałby naszą wdzięczność. Same sobie zazdrościmy, że  mamy wokół siebie tylu cudownych Aniołów Dobroci. Bardzo dziękujemy i już myślimy o 10 edycji za rok Na pewno się Państwu oraz wam kochani uczniowie oraz koleżanki z pracy przypomnimy.

Agnieszka Stolarz i Justyna Szemainda

Taką wiadomość otrzymałyśmy po dostarczeni paczki 

Relacja z dostarczenia paczek

Kiedy Pani Kornelia zobaczyła przed blokiem około 15 osób i busa z paczkami rozpłakała się, nie wierzyła, że to się dzieje, że jesteśmy tam i wnosimy 50!!! paczek. Cały czas płakała, stała przy oknie i patrzyła jak wolontariusze i Darczyńcy, jeden za drugim, wchodzą i wnoszą kolejną i kolejną i kolejną paczkę. Pani Kornelia przeszła do pokoju, w którym stawialiśmy paczki, usiadła z wrażenia, zakryła rękami twarz. Siedziała, płakała i powtarzała: „nie wierzę, nie wierzę… jak ja się Wam odwdzięczę? Ja chyba zaraz umrę.”. Nie wiedziała co ma ze sobą zrobić, przechodziła z pokoju do kuchni, z kuchni do pokoju. Łzy mieszały się z radością i uśmiechem na jej twarzy. Maciek nie wiedział co ma powiedzieć, ewidentnie był zszokowany, ale jego wyraz twarzy pokazywał zachwyt, a zarazem niedowierzanie. Podczas rozpakowywania kolejnych prezentów na jego twarzy pojawiał się coraz większy uśmiech: „bardzo dziękuję, te paczki to najlepsza rzecz jaka mnie spotkała od roku, szkoda, że dziadka już nie ma, czytalibyśmy razem o kosmosie”. Kiedy zobaczył rower, który dostała babcia, krzyknął: „Babcia, patrz! Będziesz teraz mogła jeździć na wycieczki rowerowe razem ze mną” i aż podskoczył z radości.

Słowo od Rodziny

Słowa od pani Korneli: „Dziękuję Wam wszystkim, wszystkim, którzy nawet drobnym gestem przyczynili się do tej paczki, dzięki Wam na małej zasmuconej buzi Maćka pojawił się, choć na chwilę, uśmiech. Ja już straciłam wiarę w dobrych ludzi ale dzięki Wam na nowo ją odzyskałam, nie przypuszczałam, że wokół mnie jest tylu wspaniałych ludzi dobrego serca, dziękuję Wam raz jeszcze i zapewniam, że jeżeli będziecie potrzebowali jakiejkolwiek pomocy to możecie na mnie liczyć. Życzę Wam zdrowych, radosnych świąt Bożego Narodzenia przepełnionych miłością najbliższych Wam osób i wszelkiej pomyślności na nadchodzący nowy rok” Słowa od Maćka: „Dziękuję bardzo za prezenty, teraz będę mógł jeździć z babcią na wycieczki rowerowe”

Słowo od Wolontariusza

Ja ze swojej strony bardzo chciałem podziękować za współpracę, zaangażowanie i za tak rzetelne przygotowanie paczek. Współpraca z Państwem i dzieciakami ze szkoły to prawdziwa przyjemność. Takiego Darczyńcę na pewno będę stawiał za wzór. Mam ogromną nadzieję, że uczynicie nam Państwo ten zaszczyt i w przyszłym roku dołączycie znów do naszego grona. Chciałem, w imieniu swoim oraz wszystkich wolontariuszy z Ozimka, życzyć Państwu oraz wszystkim dzieciakom ze szkoły zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nowym roku. Pamiętajcie, że warto pomagać a dobro powraca :)