W czerwcu uczniowie PSP 30 w Opolu oczekiwali na rozstrzygnięcie konkursów literackich, w których wzięli udział. I tak nadszedł czas gdy z wielką przyjemnością można ogłosić iż w Konkursie literackim „Piszę, bo chcę, mogę i lubię” organizowanym przez Miejską Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną w Opolu nasza uczennica Agata Aniserowicz kl. VI zajęła III miejsce. Agata napisała bardzo dobre opowiadanie, które słusznie zostało dostrzeżone i docenione przez jury.

Drugim konkursem, na wyniki którego niecierpliwie oczekiwaliśmy był konkurs literacki „Młody Literat” organizowany przez  PSP nr 16 w Opolu. Konkurencja była bardzo duża, bo wpłynęło aż 80 prac w grupie wiekowej uczniów kl. VI. Ku naszej wielkiej radości i dumie wśród tych osiemdziesięciu prac to właśnie praca Jakuba z kl. VI okazała się tą najlepszą. Uczeń PSP 30 w Opolu Jakub Janusz kl. VI zajął I miejsce w tym konkursie. Praca chłopca była barwna, pomysłowa i spełniała wszystkie wymogi bardzo dobrego opowiadania.

Z wielka radości i dumą przyglądamy się i wspieramy talenty literackie naszych uczniów, a takich u  nas nie brakuje. Na wakacje życzymy im przeżyć, spotkań, przygód,  które będą inspiracją do kolejnych prac literackich.

 

                                                                                                                                                                            Beata Śmieja