„Nocne książek poznawanie”- II nocne czytanie w Chmielowicach

Dnia 10.11.2016r. po raz drugi w PSP w Chmielowicach odbyło się nocne czytanie literatury dziecięco-młodzieżowej przy udziale i współpracy uczniów i nauczycieli PSP w Chmielowicach i w Domecku.

W tym roku uczniowie czytali i słuchali ”Braci Lwie Serce” Astrid Lindgren. Książka traktuje o przeżyciach braci, którzy przenoszą się do fantastycznej krainy Nangijali. To opowieść o niezwykłych przygodach, opowiadająca o męstwie, umiłowaniu wolności, poświęceniu, pokonywaniu własnych słabości i o wielkiej miłości braterskiej, która może zwyciężać nawet śmierć.

            Atmosfera nocnego czytania była niezwykła, ponieważ na kilka długich godzin wszyscy razem uczniowie i nauczyciele przenieśliśmy się całkowicie w świat literatury, a wieczorowa pora sprzyjała naszej wyobraźni. Część z nas usnęła szybko kołysana pięknym odczytem kolegów, rodziców (Pan Walbrecht), nauczycieli, a inni nie mogli zmrużyć oka (choć 3-4 nad ranem to trudna godzina) w oczekiwaniu na dalsze przygody bohaterów.

            Inicjatywa budowania świadomości literackiej uczniów poprzez spotkania z literaturą, przypominanie książek może trochę „przykurzonych”, podsuwanie młodzieży dobrej literatury współczesnej jest ideą niepodważalną i piękną, więc tym bardziej cieszy nas wszystkich udział coraz większej liczby uczniów oraz chętnych do spotkań i odczytywania książek przez całą noc.

Dziękujemy serdecznie uczniom szkół z Chmielowic i Domecka oraz Paniom: Elżbiecie Adamkiewicz, Manueli Zyli, Marcie Szczygieł Ryczek, Magdalenie Koszyk i rodzicom, którzy wspaniale wsparli nas w nocnym czytaniu, we wszystkich wymiarach tego zdarzenia.  

                                                                                                                      Beata Śmieja

nocne-czytanie-2

nicne-czytanie-3