Dzień Flagi RP i Święto Konstytucji 3 maja

Tradycją w naszej szkole jest świętowanie dni 2 i 3 maja. W tym roku, podczas szkolnego apelu, uczniowie klasy IV i V pod nadzorem pań Justyny Wierzgoń-Kalli i Justyny Szemaindy, zaprosili wszystkich do “podróży po naszym kraju”.

Wiwat maj, trzeci maj!!!

Już zeszłoroczny apel poświęcony majowym uroczystościom miał nietypowy przebieg, gdyż cała szkoła wraz z aktorami oglądała relację na żywo w TVN z inwazji Marsjan w Chmielowicach, którzy żądni wiedzy mieli misję zdobycia dla swego króla wiadomości o Konstytucji 3 maja i mieszkańcach Ziemi.

Tym razem uczestnicy naszej uroczystości poczuli się jak w kinie…

Po sukcesie zeszłorocznego świętowania Piątoklasiści chmielowiccy przesłali społeczności szkolnej multimedialne „pozdrowienia” z majówki, którą odbywali, będąc na klasowej wycieczce w Głuchołazach oraz „filmowe pocztówki” z różnych miast Polski leżących nad królowymi polskich rzek – Wisłą i Odrą. Przewodnikami w tej podróży byli czwartoklasiści, czyli niezdyscyplinowani przewodnicy na Euro 2012 i niezastąpieni chórzyści, którzy „za karę” wzorowo poprowadzili apel zastępując nieobecnych starszych kolegów.

Po przedstawieniu reprezentanci wszystkich obecnych klas wzięli udział w Konkursie historycznym - Znaszli ten kraj… i uzyskali dla swych klas tytuł Młodego Patrioty, świadczący o wiedzy i umiejętności słuchania.

Ponadto wszyscy włączyli się chętnie w naukę pieśni Witaj Majowa jutrzenko!, która uświetniła uroczystość 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Jako osoby odpowiedzialne dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz paniom sprzątaczkom i panu woźnemu za pomoc oraz wsparcie przy organizacji tej patriotycznej uroczystości.

Justyna Wierzgoń-Kalla i Justyna Szemainda