Szlachetna Paczka 2019

Drodzy rodzice, uczniowie oraz nauczyciele !

Szlachetna-paczka-2019

Wzorem ubiegłych lat, już po raz dziewiąty organizujemy w naszej szkole Szlachetną Paczkę dla wybranej przez nas rodziny. Tym razem jest to babcia samotnie wychowująca swojego  10 letniego wnuczka  Maćka . Rodzina pochodzi z Ozimka.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o przynoszenie darów   Pani Agnieszce Stolarz lub Justynie Szemaindzie do 5 grudnia 2019.

Jak co roku Państwa ofiarność i zaangażowanie przerasta nasze oczekiwania i udaje nam się spełnić wszystkie ‘’marzenia” rodziny. Wierzymy, że i tegoroczne święta dzięki Państwa pomocy będą dla Pani Kornelii i jej wnuczka  pełne radości i wzruszenia.

,,Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z in­ny­mi’’.

Opis Rodziny:

Kod Rodziny: OPO-1143-5655:

Pani Kornelia: 64 lat

Wnuk: Maciek 10 lat

Historia Rodziny

Wcześniej pani Kornelia mieszkała ze swoim mężem. Jej córka Alicja wyjechała za granicę, kontaktowała się z rodzicami przez komunikator Skype. W trakcie jednej       z takich rozmów zasłabła i zmarła po kilku dniach w szpitalu. Małżeństwo uzgodniło    z partnerem córki, iż zabiorą dzieci do Polski. Tak było przez kilka miesięcy. Ojciec spotykał się córką, a po jednym ze spacerów już jej nie oddał. Rozpoczęła się do dziś nierozstrzygnięta batalia w sądzie. Kolejnym ciosem był nawrót choroby męża pani Kornelii – nowotwór, niestety w styczniu tego roku choroba okazała się silniejsza. Pan Marek zmarł. Kobieta zmaga się z problemami finansowymi i prawnymi  w związku z zaległościami i odsetkami za podatek mieszkaniowy. Kolejnym problemem finansowym okazała się konieczność spłacenia mieszkania pierwszemu mężowi Alicji, po jej śmieci. Miesięcznie mają do dyspozycji około 460 zł na osobę. Niestety poza podstawowymi wydatkami kobieta musi opłacić prawnika, co w rzeczywistości uszczupla tę kwotę.

 Piękno Rodziny

Pomimo trudnej sytuacji w rodzinie nie brakuje miłości. Pani Kornelia ma nadzieję, iż odzyska również wnuczkę i dostanie szansę dopilnowania, aby oboje mieli dobry start w dorosłość. Maciek ma talent do języków obcych, który pani Kornelia stara się rozwijać. Babcia bardzo kocha swoje wnuczęta dlatego marzy, aby pozostawić nierozwiązane kwestie prawne oraz finansowe za sobą, jeszcze za swojego życia. Chce pewnego dnia mieć świadomość, iż jej wnuki sobie poradzą. Pani Kornelia spędza dużo czasu w kancelariach prawniczych i się nie poddaje.

  Kluczowe potrzeby Rodziny :

  1. 1. Żywność Środki czystości     .

Specjalne wymagania: Maciek jest genetycznie obciążony ryzykiem łuszczycy – dobrze, aby produkty były hipoalergiczne.

3.Materiały szkolne dla Maćka.

4.Wyposażenie mieszkania: Ręczniki

Rower– Do tej pory głównym komunikacyjnym pani Kornelii był rower. Niestety obecny jest w fatalnym stanie i nie można już na nim jeździć. Kobieta ucieszyłaby się z używanego, ale sprawnego roweru.

 Szczególne upominki:

Kornelia: Książki – szczególnie przygodowe. Nie muszą być nowe.

Maciek: Marzy o klockach lego oraz książkach o planetach i astronomii.

OPIS RODZINY